Dnešní televizní program

Dnes večer
ČT1 ČT1ČT2 ČT2ČT Sport ČT Sport
ČT déčko ČT ART ČT:D/artČT24 ČT24Paramount network Paramount net
Nova NovaNova Cinema Nova CinemaNova Action Nova Action
Nova Gold Nova GoldNova Fun Nova FunNova Sport Nova Sport
Prima Family Prima FamilyCOOL Prima COOLPrima love Prima love
Prima MAX Prima MAXPrima Krimi Prima krimiZOOM Prima ZOOM
Prima Plus Prima PlusPrima Star Prima StarCNN Prima News Prima News
Barrandov BarrandovBarrandov Krimi Barrandov KrimiKino Barrandov Kino Barrandov
Nova Lady Nova LadyPrima Show Prima ShowOčko Očko

TV Program pro ČT 2

ČT 2 04.10.2023
ČT 2 05.10.2023
ČT 2 06.10.2023
ČT 2 07.10.2023
00:02Elon Musk: Padouch nebo hrdina
(Elon Musk: Superhero or Supervillain?) Člověk, který neustále přichází s dosud neznámými věcmi a nikdy nevíme, co ho napadne. Britský dokument
00:51Ruiny: Historie současného válčení
(Ruins: A History Of Contemporary Warfare) První světová válka byla válečným konfliktem nového rozměru, vehnala lidstvo do století rozvalin. Francouzský dokument.
01:45Zašlapané projekty
Stop pro "čezetuNesmyslné rozhodnutí pohřbilo slibný vývoj nového motocyklu.
02:02Hranice dokořán - Rozmówki polsko-czeskie
Pořad o problémech, radostech a spolupráci v příhraničních oblastech podél společné česko-polské hranice (2011)
02:30Sabotáž
Víte, co chcete? Dělejte to! Víte, co nechcete? Sabotujte to! (2011). Agenti Tobi a Vladimír napoví všem, kdo se nechtějí smířit se všední realitou
02:56Šance pro mořské želvy
Čeští dobrovolníci a jejich pomoc karetám obrovským v Indonésii (2019)
03:22Tajné akce STB
Akce Šachová hra V padesátých letech měly zpravodajské informace cenu zlata, mnozí za ně zaplatili životem nebo mnohaletým vězením.
03:37Nová zpráva z konce světa
Jak se žije v českém výběžku, obklopeném ze tří stran Polskem? Nedávné a hlavně současné osudy bývalého městysu Bílá Voda a jeho obyvatel, pocházejících z různých koutů Evropy, očima pražského a poté zdejšího dokumentaristy, rodáka z Ostravy (2012).
04:32Štítinská akademie múzických umění
O tom, jak lidé z malé slezské obce propadli kouzlu divadla (2015). Připravil A. Koudela
05:00Cesty víry
Krajinou trojramenných křížů 2/2 Putování krajinou východního Slovenska, kde se zrodila řeckokatolická církev. Kraj, kde náboženství a církevní příslušnost tvoří součást osobní identity člověka.
05:27Dobrodružství vědy a techniky
(On Island Time) Kapverdy - kreolská kultura u západního pobřeží Afriky Svět, kde dobytek musí přeplouvat moře a ryby přecházet hory. Německý dokument z cyklu Ostrovní čas
05:59Dobré ráno
Startovací dávka pohody. Ranní show České televize
08:30Auvergne, sopečná Francie
(Flavors) Přívětivý region v srdci země galského kohouta vyhlášený dobrým jídlem i nádhernou přírodou. Francouzský dokumentární cyklus
09:25Kronika starověkého Egypta
(Ancient Egypt - Chronicles of an Empire) Bohové a králové Vládnou starověkému Egyptu. Jsou všudypřítomní. Jen na nich závisí síla a velikost civilizace na Nilu.
10:20Ve službách králů
Od narození, přes výcvik až ke službě na královských dvorech. Příběh starokladrubských koní od minulosti do současnosti. Strhující dokument ze zákulisí královských stájí. Režie: J. Škopková
11:15Elon Musk: Padouch nebo hrdina
(Elon Musk: Superhero or Supervillain?) Člověk, který neustále přichází s dosud neznámými věcmi a nikdy nevíme, co ho napadne. Britský dokument
12:05Malíř ďábla
Průvodce filmem Stanislav Motl navazuje volně na svou publicistickou a dokumentární tvorbu věnovanou událostem z historie či zvláštním artefaktům spojeným se záhadami a tajemnem.
12:32Divoká a svobodná Kolumbie
(Colombia - Wild and Free) Dvě řeky V Kolumbii stále ještě existují nebezpečná místa, kde zákony neplatí, ale dnes už můžeme vyprávět i jiný příběh než ten o válce příběh o nespoutaném ráji.
13:25Peru, posvátnými stezkami
(Lands of the Earth) Jihoamerická země plná překvapivých protikladů, úchvatné historie a nepopiratelné krásy. Francouzský dokumentární cyklus
14:20Rok v divočině
Cairngorms V polovině roku zastihneme lví smečku honící jejich oblíbenou kořist - buvola. Krabi na Seychelách milují krabi milé květy - sbírají je a chrání před ostatními
15:10Šest posledních z Titanicu
(The Six: Titanic´s Last Secret) V produkci Jamese Camerona vznikl neobyčejný příběh zapomenutých Číňanů, kteří přežili tragédii. Britský koprodukční dokument
16:12Vyhoření aneb Role práce v našem životě
(Burnout: The Truth about Work) Jen málokdo na smrtelné posteli řekne: „Kéž bych trávil více času v práci". Britský dokument.
17:06Televizní klub neslyšících
Pořad pro neslyšící a jejich přátele. V dnešním vydání TKN chceme představit historii Domova neslyšících v Brně. V červenci uplyne 100 let od položení základního kamene.
17:35Případ Modrý
Nejlepší hokejový brankář Bohumil Modrý byl hvězdou československého poválečného sportu.
18:30Za oponou přírody
Tajemné louky v Karpatech Co běžně oči nevidí a neslyší? Fascinující pouť do světa živočichů a rostlin v novém dokumentárním cyklu s biology z Ústavu botaniky a zoologie Masarykovy univerzity.
18:56Šetřit - to je výzva
Známé české přísloví praví, že kdo šetří, má za tři. Šetřit se dnes musí skoro na všem, na potravinách, na energiích, na dopravě...
19:15Babylon
Samir Trabelsi - ten, kdo klepe na dveře, v dokumentárním cyklu s podtitulem Kde žiju a proč. Připravili: M. Růžičková, I. T. Grosskopfová.
19:40Postřehy odjinud
Paříž očima Jana Šmída Život pod zemí. Pařížské metro je vlastně alternativní město, které je schováno pod zemí a občas nad ni vykoukne.
19:50Zprávy v českém znakovém jazyce
20:00Selská krev - Daškovi
Lidé na Náchodsku obhospodařovali okolní krajinu po staletí. V nedávné minulosti ale nechybělo mnoho, aby odtud selský stav nadobro zmizel. Místní sedláci byli příliš odbojní a měli na to doplatit.
21:00Manu a Matěj na horách
Tradiční moderátorská dvojice Emanuele Ridi a Matěj Ruppert znovu na cestě za osobnostmi italské gastronomie, zajímavými lokálními produkty a recepty.
21:30Hledání ztracených světů II. - Indie
Dharamsala Jiří Dvořák objevuje sídlo exilové vlády Tibetu, kde se setká nejen s duchovním životem, ale také s uměním. Premiérová řada cestovatelského cyklu. Připravila K. Bělohradská.
22:00Jak se dělá dobrá škola
Spravedlivě neznamená všem stejně Trmice patří mezi města s velkou mírou exekucí a ve zdejší škole je víc než třetina dětí romských.
22:30Iveta
Iveta je opäť v Trebišove u svojej mamy. Konečne sa dozvedá pravdu o svojom skutočnom bratovi. Adrián sa rozhodol, že Iveta bude jeho divokou kartou na kastingu MISS východné Slovensko.
23:10Konec války v barvě
(The End of the War in Colour) Vítězové a poražení Berlín, začátek července 1945. Po skončení bojů v jeho ulicích rozhodovaly o budoucnosti bývalého centra Hitlerovy moci sovětské orgány.
23:55Apokalypsa: Válka světů
(Apocalypse: The War Of The Worlds) Tažení Březen 1953. Stalin je mrtev. Po mnoha dlouhých hodinách agónie je z otce národů už jen nabalzamovaná mrtvola. Francouzský dokumentární cyklus
00:51Klenoty příhraničí
Pod hrozbou půlměsíce Obyvatelstvo Slovenska a Moravy zdecimovaly hrůzy tureckých nájezdů.
01:19Krize
Unikátní americký dokument o událostech roku 1938, které vedly k Mnichovské dohodě a okupaci Československa.
02:27Zašlapané projekty
Pod značkou ČSA Československé aerolinie byly až do listopadu 1989 odkázány pouze na sovětskou leteckou techniku.
02:46Ztracené adresy
Katzelsdorf Zámeček z lednicko-valtického areálu zmizel ve víru studené války. Počítačová současnost probouzí, co minulost pohřbila (2011). Režie: J. Tabery
03:06Hranice dokořán - Rozmówki polsko-czeskie
Pořad o problémech, radostech a spolupráci v příhraničních oblastech podél společné česko-polské hranice (2011)
03:33Babylon
Život plný dramatických zvratů, vynucených rozhodnutí i osobní svobody, to je příběh Terezy Knob-Brozek, která říká, že je především Evropanka (2014).
04:00Život s Emanuelem
Z nenápadného rodinného domku ve Staré Vsi vstupují do života mladí lidé z Církevního dětského domova Emanuel (2014). Připravili J. Albrecht a M. Strouhal
04:30Tajné akce STB
Akce Červotoč Kroky polské Solidarity v osmdesátých letech přiváděly československé komunisty do varu. Najednou museli střežit i severní hranici, od níž vál duch svobody.
04:45Správci skanzenu
V oravském Zuberci se spojila láska k lidové kultuře s živými venkovskými tradicemi (2015). Připravil M. Janičík
05:12Nedej se
Blok občanské a ekologické publicistiky
05:30Nedej se: Občanské noviny
Regenerujme půdu Představujeme občanské iniciativy, které bdí nad ochranou životního prostředí a dobrou správou věcí ve veřejném zájmu - kdo vám pomůže
05:35Sokolnictví - vznešené umění lovu
O historii sokolnictví na našem území. Připravil J. Pelíšek. Tento film byl natočen pro sokolnické muzeum na Pražském hradě, které vzniklo v původním obydlí sokolníka císaře Rudolfa II.
05:59Dobré ráno
Startovací dávka energie! Ranní show České televize
08:30Svět zvířat
(Just Animals: Season 2) Chobotnice Přehlídka živých zázraků přírody. Australský dokumentární cyklus
09:25Jaderské ostrovy z nebe
Chorvatské pobřeží lze bez nadsázky označit za jedno z nejhezčích na světě.
10:25Attila
(Attila the Hun) V 5. století našeho letopočtu ztratila věhlasná Římská říše na významu. Byl snad důvodem, proč k tomu došlo, příchod brutálního válečnického náčelníka? Britský dokument
11:10Vyhoření aneb Role práce v našem životě
(Burnout: The Truth about Work) Jen málokdo na smrtelné posteli řekne: „Kéž bych trávil více času v práci". Britský dokument.
12:05Selská krev - Daškovi
Lidé na Náchodsku obhospodařovali okolní krajinu po staletí. V nedávné minulosti ale nechybělo mnoho, aby odtud selský stav nadobro zmizel. Místní sedláci byli příliš odbojní a měli na to doplatit.
13:00Češi zachraňují... zoborožce na Filipínách
Pátý díl dokumentárního cyklu s průvodcem Danem Bártou o ohrožených druzích zvířat z různých částí planety a jejich přátelích, českých přírodovědcích, kteří se mnohdy tisíce kilometrů od domova zabývají jejich záchranou (2018). Režie: Z. Suchý.
13:27Kurs Karibské ostrovy
Romantická cesta, kterou bychom si všichni přáli prožít. Na palubě plachetnice rájem antilských ostrovů (1992). Režie: J. Korytář
14:07Divoká a svobodná Kolumbie
(Colombia - Wild and Free) Dvě řeky V Kolumbii stále ještě existují nebezpečná místa, kde zákony neplatí, ale dnes už můžeme vyprávět i jiný příběh než ten o válce příběh o nespoutaném ráji.
15:00Zelená planeta
Desert Worlds Pouště jsou životu nepřátelské. Teploty stoupají a klesají a voda je vzácná. Přesto i zde rostliny našly důmyslné způsoby, jak přežít
15:52Evropa dnes
Italiana 3/3 Krásy a jedinečnost italské krajiny, architektury, umění, módy, řemesel, historie, vína a kuchařských tradic. Italský televizní magazín.
16:25Osudné léto 1683: Turci před branami Vídně
(Summer of Destiny 1683 - The Turks at the Gates of Vienna) Když se začátkem července 1683 objevili Osmané před Vídní, byla to největší pohroma, jakou si bylo možné představit.
17:10Planeta se topí v plastech
(Drowning in Plastic) Čelíme jedné z největších hrozeb v dějinách lidstva. Život na Zemi dusí biliony kusů plastů. Britský dokument. Bioložka Liz Bonninová se specializuje na volně žijící zvířata.
18:05Nádherná Amerika II
(Aerial America II) New York Krásy a zajímavosti státu, o jehož výjimečnosti svědčí i jeho přezdívka Empire State. Americký dokumentární cyklus
18:55Auto moto svět
Novinky motoristického světa, praktické rady a doporučení i nostalgie automobilů našich otců a dědečků. To vše v pořadu nejen pro současné řidičky a řidiče. Režie: M. Beran
19:14Auto moto test
Odborné testy nových modelů vozů napříč segmenty. Režie: M. Beran
19:22Sokolnictví - vznešené umění lovu
O historii sokolnictví na našem území. Připravil J. Pelíšek. Tento film byl natočen pro sokolnické muzeum na Pražském hradě, které vzniklo v původním obydlí sokolníka císaře Rudolfa II.
19:41Postřehy odjinud
Paříž očima Jana Šmída Fenomén bageta. Symbolem Francie je bageta. V Paříži najdete boulangerii na každém rohu, pekáren je tady dokonce ještě více než lékáren.
19:50Zprávy v českém znakovém jazyce
20:00České rybí legendy II
Amur Premiéra druhé řady cyklu České televize, ve kterém se Jakub Vágner znovu vydává po stopách vodních velikánů. Připravili J. Vomáčka a J. Vágner.
21:00České počasí
Tlak Mimořádně důležitým elementem počasí je atmosférický tlak. Působí výrazně nejen na světové, ale i naše počasí, a dokonce i na to, jak se sami cítíme.
21:30Bedekr IX
Zaragoza Ivana Jirešová a Martin Písařík navštíví město na řece Ebro, které se také nazývá španělským městem piva. Nová řada cestovatelského cyklu, tentokrát ze Španělska. Španělé milují víno.
22:00Československý vesmír
Čechoslovák ve vesmíru Co všechno mají Češi a Slováci společného s vesmírem? Co nebo koho jsme kdy ke hvězdám vyslali? A jak se podílíme na celosvětovém výzkumu? Nový dokumentární cyklus mapuje cestu našich nadšenců i odborníků od úplných počátků bádání až po současnost.
22:30Besa
Episode #2.1
23:34Besa
Episode #2.2
00:35Poslední tygři malajští
(Malaysia´s Last Tigers) Malajsie, oblast prapůvodních deštných lesů je i posledním útočištěm někdejšího vládce asijské džungle - tygra malajského.
01:25Konec války v barvě
(The End of the War in Colour) Vítězové a poražení Berlín, začátek července 1945. Po skončení bojů v jeho ulicích rozhodovaly o budoucnosti bývalého centra Hitlerovy moci sovětské orgány.
02:10Šetřit - to je výzva
Známé české přísloví praví, že kdo šetří, má za tři. Šetřit se dnes musí skoro na všem, na potravinách, na energiích, na dopravě...
02:26Zašlapané projekty
Lokomotiva "u leduKyklop nejrychlejší česká dieselová lokomotiva sedmdesátých let.
02:45Ztracené adresy
Knížecí pláně Dřevorubecká vesnice ze Šumavy byla těžkým místem pro život. Počítačová současnost probouzí, co minulost pohřbila (2011). Režie: J. Tabery
03:05Strážci Bílých Karpat
Jak lidé zachraňují vymírající motýly na moravsko-slovenském pomezí (2019)
03:33Sabotáž
Víte, co chcete? Dělejte to! Víte, co nechcete? Sabotujte to! (2011). Agenti Tobi a Vladimír napoví všem, kdo se nechtějí smířit se všední realitou
04:00Před půlnocí
Povídání se zajímavými osobnostmi, tentokrát s herečkou Veronikou Žilkovou (2010). Uvádí Š. Bednářová. Režie: J. Flak
04:28Krásy evropského pobřeží
(The Europe Coastlines From Above) Anglická Riviéra Jedinečné letecké pohledy ve francouzském dokumentu
04:36Malotřídka
Přestože je místní škola ve Vražném skromnější, je pro obec stále centrem všeho dění (2015). Připravily M. Pilařová a K. Šebestová
05:03Babylon
Samir Trabelsi - ten, kdo klepe na dveře, v dokumentárním cyklu s podtitulem Kde žiju a proč. Připravili: M. Růžičková, I. T. Grosskopfová.
05:30Křesťanský magazín
Zajímavosti ze života víry. Uvádí P. Vychodilová
05:59Dobré ráno
Startovací dávka pohody. Ranní show České televize
08:30Malé Antily, tepající srdce
(Lands of the Earth) Ostrovy plné radosti ze života, zářivých barev, nádherných pláží, sluníčka a pohody. Francouzský dokumentární cyklus.
09:21Hledání ztracených světů II. - Indie
Dharamsala Jiří Dvořák objevuje sídlo exilové vlády Tibetu, kde se setká nejen s duchovním životem, ale také s uměním. Premiérová řada cestovatelského cyklu. Připravila K. Bělohradská.
09:50Nádherná příroda Dánska
(Wild and Wonderful Denmark) Les Ráj plný majestátních obrů starších než jakýkoli žijící člověk. Mnozí z nás si jej spojují s klidem a tichem. Dánský dokumentární cyklus.
10:45Království divočiny: Manul, Mongolsko
(Furry Ball of Feistiness - Pallas’s Cat, Mongolia) Vrčí, koušou, lidé je štvou. Ale mrazy ani vedra jim nevadí. Japonský dokumentární cyklus
11:10Planeta se topí v plastech
(Drowning in Plastic) Čelíme jedné z největších hrozeb v dějinách lidstva. Život na Zemi dusí biliony kusů plastů. Britský dokument. Bioložka Liz Bonninová se specializuje na volně žijící zvířata.
12:06Kalahari - zákony pouště
(Kalahari - Land Of The Secret Alliances) Zdejší obyvatelé si vyvinuli pozoruhodné strategie vzájemné podpory, solidarity a spolupráce. Francouzský dvoudílný dokument
13:00Postřehy odjinud
Kanárské ostrovy očima Vladimíra Kroce Bílá hora je nejvyšší
13:07Ruiny: Historie současného válčení
(Ruins: A History Of Contemporary Warfare) První světová válka byla válečným konfliktem nového rozměru, vehnala lidstvo do století rozvalin. Francouzský dokument.
14:00Kronika starověkého Egypta
(Ancient Egypt - Chronicles of an Empire) Bohové a králové Vládnou starověkému Egyptu. Jsou všudypřítomní. Jen na nich závisí síla a velikost civilizace na Nilu.
14:55Severokorejská dynastie
(Inside North Korea´s Dynasty) Království Kimů Je zhola nemožné porozumět myšlení Kim Čong-una a předvídat jeho kroky, aniž bychom znali historii jeho otce a dědečka.
15:42Zázraky techniky III
(Impossible Engineering III) Radioteleskop FAST Pětisetmetrová parabola je největší na světě, přesto na ní mohou být nastaveny snímače s přesností jednoho centimetru. Britský dokumentární cyklus
16:32Češi zachraňují... zoborožce na Filipínách
Pátý díl dokumentárního cyklu s průvodcem Danem Bártou o ohrožených druzích zvířat z různých částí planety a jejich přátelích, českých přírodovědcích, kteří se mnohdy tisíce kilometrů od domova zabývají jejich záchranou (2018). Režie: Z. Suchý.
17:00Sousedé
Sborník literatury národnostních menšin Babylonská věž i detailnější seznámení s genocidou prostřednictvím hladomoru na Ukrajině v minulém století. Připravili: M. Růžičková, I. T. Grosskopfová.
17:27Jak továrny změnily svět
(How Factories Changed The World) Vzhůru do nebes Ve 20. století se lidé vznesli do oblak, vzduchem překonali velké vzdálenosti a celé kontinenty, aby se nakonec dostali až do kosmického prostoru.
18:20Perimetr
Jak funguje současná Armáda České republiky, co je náplní její práce, s jakým vybavením a výzbrojí pracuje a jak vypadají její cvičení i akce v probíhajících operacích? Nový dokumentární cyklus natočený ve spolupráci s Ministerstvem obrany České republiky představí aktuální stav moderní české armády. Režie: L. Franc, T.
18:47Auvergne, sopečná Francie
(Flavors) Přívětivý region v srdci země galského kohouta vyhlášený dobrým jídlem i nádhernou přírodou. Francouzský dokumentární cyklus
19:40Postřehy odjinud
Paříž očima Jana Šmída V katedrále gastronomie. Tour d´Argent - známá pařížská restaurace. Ze střechy domu máte celé srdce francouzské metropole jako na dlani.
19:50Zprávy v českém znakovém jazyce
20:00Bezva finta
Lupič Grimm dostal další nápad na loupež. V převleku za klauna vykradl hlavní banku, která má pověst nejzabezpečenější banky.
21:55Policejní inspektorka
Inspektorka Levasseurová se potýká ve svém povolání nejen s narušiteli zákona, ale i s mužskou přezíravostí z řad svých kolegů.
23:40Letecké katastrofy
(Mayday 20) Bez výstrahy 16. srpna 2015. Let společnosti Trigana Air Service 267 na malé indonéské letiště Oksibil byl poslední z pětice regionálních letů toho dne.
nahoru
nahoru
nahoru
nahoru
nahoru