Dnešní televizní program

Dnes večer
ČT1 ČT1ČT2 ČT2ČT Sport ČT Sport
ČT déčko ČT ART ČT:D/artČT24 ČT24Paramount network Paramount net
Nova NovaNova Cinema Nova CinemaNova Action Nova Action
Nova Gold Nova GoldNova Fun Nova FunNova Sport Nova Sport
Prima Family Prima FamilyCOOL Prima COOLPrima love Prima love
Prima MAX Prima MAXPrima Krimi Prima krimiZOOM Prima ZOOM
Prima Plus Prima PlusPrima Star Prima StarCNN Prima News Prima News
Barrandov BarrandovBarrandov Krimi Barrandov KrimiKino Barrandov Kino Barrandov
Nova Lady Nova LadyPrima Show Prima ShowOčko Očko

TV Program pro ČT 2

ČT 2 24.02.2024
ČT 2 25.02.2024
ČT 2 26.02.2024
ČT 2 27.02.2024
00:25Letecké katastrofy
MMayday 17) Tragický omyl 4. února 2015. Nad hustě osídleným sedmimilionovým městem stoupal let TransAsia 235.
01:00Stavba Eurotunelu
Eurotunel spojující Velkou Británii s Francií je jedním ze sedmi divů moderního světa. Co bylo třeba překonat při budování tohoto nejdelšího podmořského tunelu na světě? Britský dokument
01:10Salvador: válka gangů
EEl Salvador MS-13 vs Barrio 18) Temné stránky organizovaného zločinu v Latinské Americe. Francouzský dokument.
01:55Království divočiny: Husy velké
Ptáci a člověk v oblacích. Japonský dokumentární cyklus
02:108 dní, které stvořily Řím
The Colosseum´s Grand Opening
02:20Izolace - zkouška odolnosti těla i mysli
Co se s námi děje, když musíme být odloučeni od ostatních. Německý dokument z cyklu Touha po vědění
02:45Grantchester VI (7/8)
Reverend Will Davenport na stopě zločinu. Britský detektivní seriál (2021). Hrají: T. Brittney, R. Green, T. Peake-Jonesová, A. Weaver, K. Ainsworthová, O. Dimsdale, S. Dooley, A. Elhaj, P. Ryan, B.
02:55Divočina bez hranic
Karkonoski Park Narodowy S Tomášem Kočkem krkonošskými stezkami na Sněžku, k Velkému sněžnému kotli a na hrad Chojnik (2012). Připravili T. Kočko a J. Večeřa
03:20Trochu jiná "superstar
Proč kolem mentálně postižených stavíme bariéry, když mohou dokázat pozoruhodné věci? (2011). Připravili M. Červenka a H. Teislerová
03:35Před půlnocí
Povídání se zajímavými osobnostmi, tentokrát s režisérkou časosběrných dokumentů Helenou Třeštíkovou (2010). Uvádí Š. Bednářová. Režie J. Flak
03:45Božínku
Dokument o netypické farářce Československé církve husitské Sandře Silné, jejíž aktivity výrazně přesahují prostor kazatelny a směřují ke spojování lidí (2018). Připravili J. Slomiany a P. Všelichová
04:00Udržitelný Palacký
Ekologie v podání studentů Univerzity Palackého v Olomouci (2019)
04:15Oříšek pro Terezku
Mladá inženýrka z Osoblažska vyměnila pohodlí za romantiku a za těžkou dřinu na rozlehlé farmě plné zvířat. Režie: M. Petrov
04:30Let za svobodou
Kvůli cestě na svobodu postavil malé letadélko a doletěl s ním až na vídeňské letiště (2006). Dokumentární cyklus o krutosti i absurditě přísně střežené hranice komunistického Československa
04:40Počesku
Bystré S Václavem Žmolíkem z městečka všech dobrých rodáků na malebný hrad Svojanov (2001). Režie: J. Novák
04:45Ponikelské radovánky
Poniklá v Podkrkonoší je místo zaslíbené bohaté spolkové činnosti, ale i dobré náladě a radosti ze života. Připravili P. Rousek a J. Štěpánková
04:50Evropa dnes
UUnlocking the Past) Zlatý poklad z Rhôny - tajemný člun v Arles Tisíciletá historie města je dosud ne úplně vyřešeným hlavolamem některé z jeho dílků leží na dně řeky.
05:10Mořští predátoři aneb Život na vrcholu potravního řetězce (2/4)
Žraloci širokonosí. Za nebezpečnými tvory do těch nejdivočejších vod. Novozélandský cyklus
05:20Auto moto svět
Novinky motoristického světa, praktické rady a doporučení i nostalgie automobilů našich otců a dědečků. To vše v pořadu nejen pro současné řidičky a řidiče. Režie: M. Beran
05:40Auto moto test
Odborné testy nových modelů vozů napříč segmenty. Režie: M. Beran
06:00České himálajské dobrodružství II
Ceská stopa Čeští horolezci v Himálaji a jejich nejslavnější průkopnické výstupy. Dokumentární cyklus o dobývání nejvyššího pohoří světa (2015). Scénář a režie: M. Kratochvíl.
06:50Zvířecí Einsteinové
Builders Chris představí některé z nejlepších zvířecích stavitelů na světě - neuvěřitelně pestrou skupinu
07:45Krásné země z výšky
AAerial Profiles) Wales Svébytná země Spojeného království s bohatou historií, velikým průmyslovým dědictvím a rozmanitou krajinou. Britský dokument.
08:40Běžkotoulky
Vydejte se s námi za těmi nejkrásnějšími místy v České republice. Tentokrát navštívíme Srní. Tak neváhejte, nazujte běžky a pojeďte s námi
08:50Světem na kole
Madagaskarem, zemí lemurů Co všechno se dá sjet na kole? Dva špičkoví bajkeři, Roman a Tomáš přelétají na Madagaskar, ikonický ostrov v Indickém oceánu, do hlavního města Antananarivo.
09:20Zázraky techniky IV
IImpossible Engineering IV) Supersonické auto Aussie Invader 5 je nejdokonalejší rychlé auto, jaké kdy jezdilo.
10:10Letecké katastrofy
MMayday 17) Tragický omyl 4. února 2015. Nad hustě osídleným sedmimilionovým městem stoupal let TransAsia 235.
10:55Auto moto svět
Novinky motoristického světa, praktické rady a doporučení i nostalgie automobilů našich otců a dědečků. To vše v pořadu nejen pro současné řidičky a řidiče. Režie: M. Beran. Rady a informace.
11:15Auto moto test
Odborné testy nových modelů vozů napříč segmenty. Režie: M. Beran. Odborné testy nových modelů aut přicházející do Čech v průběhu roku 2024 napříč segmenty.
11:30Síla rostlin - tajemný dobyvatel
FFlower Power: The Mysterious Conqueror) Jak můžeme vysvětlit jejich náhlý výskyt? Odkud se vzaly? Jaké tajemství se ukrývá za jejich velkým rozšířením? Dnes je nová generace vědců rozhodnuta odhalit, jak v tak krátkém čase dokázaly rostliny kolonizovat naši planetu.
12:25Babylon
Laureátka Ceny Toma Stopparda Marie Iljašenko i filmař Juan David Salazar. Dokumentární cyklus dobrých zpráv o těch, kteří žijí jinde, než jsou jejich kořeny. Připravili: M. Růžičková, J.
12:55Krásy evropského pobřeží
EEurope Coastlines From Above) Plážová tramvaj Jedinečné letecké pohledy ve francouzském dokumentu
13:00Cesta z ofsajdu
Katar nás zničil Příběhy dělníků, kteří opustili Bangladéš a odešli do Kataru, aby se podíleli na výstavbě fotbalového stadionu pro mistrovství světa s nadějí, že změní svůj život.
13:30Kamera na cestách: Evropa z výšky
EEurope From Above season 2) Turecko Neobyčejná místa země, která spojuje Východ a Západ a kde se setkávají starobylé postupy s moderními technickými zázraky. Americký dokumentární cyklus
14:15Člověk pro každé počasí
Clověk pro každé počasí s Paulem Scofieldem v roli sira Thomase Mora, uznávaného anglického politika, kterého vytrvalé odmítání manželství krále Jindřicha VIII s Annou Boleynovou stálo hlavu.
16:15K poctě zbraň
Chlumec 1813 Co se skrývá za suchými daty dávných bitev? Jak skutečně vypadalo vybavení vojáků, uniformy, stravování, zbraně? Moderátorka M.
16:45Souboj královen: Alžběta I. a Marie Stuartovna
AAge Of Queens - The Tragedy of Mary Stuart) Kat se musel třikrát napřáhnout, aby vykonal rozsudek smrti vynesený nad Marií Stuartovnou, královnou Skotska a Francie.
17:30Tučňáci - setkání s rodinou
PPenguins - Meet the Family) Filmová oslava oblíbeného ptačího druhu. Procestujeme jižní polokouli a představíme vám všechny druhy.
18:25Afrika z výšky
AAfrica from Above) Keňa Ohromující projekt nabízí novou perspektivu kontinentu. Každá epizoda bude tak trochu leteckým dobrodružstvím, zachycující přírodní divy, rozmanité lokace a jejich zvířenu.
19:20Sousedé
Fenomén Adam Wawrosz i návštěva židovské obce v Liberci v sousedském magazínu. Připravili: M. Růžičková, J. Matějková, K. Řezníčková.
19:50Zprávy v českém znakovém jazyce
D
20:00Patriot
Benjamin Martin je mírumilovný osadník, který chce své nejbližší za každou cenu uchránit před krvavými hrůzami koloniální války.
22:55S nasazením života
Americký thriller S nasazením života (1993) čerpá z jednoho z největších amerických traumat, vraždy prezidenta Kennedyho.
00:45Česko na drogách (5/6)
Mimořádně velká část dospívajících lidí se u nás potýká s psychickými problémy. Zároveň nemáme k dispozici dostatek psychiatrů nebo psychologů. Co k mání naopak je, jsou “ulehčovadla” všeho druhu.
01:00Stavba Eurotunelu
BBuilding The Channel Tunnel) Eurotunel spojující Velkou Británii s Francií je jedním ze sedmi divů moderního světa.
01:50Spolu na hranici (8/16)
Na kolech. Jestli by se o nějaké skupině lidí, kteří se toulají na česko-polském pomezí, dalo říci, že pro ně neexistují hranice, tak to jsou rozhodně cyklisté.
01:55Království divočiny: Husy velké
LLearning to be Wild Again - Greylag Goose, Italy) Ptáci a člověk v oblacích. Japonský dokumentární cyklus.
02:15Divočina bez hranic
Bieszczadzki Park Narodowy. S Tomášem Kočkem bieszczadskými poloninami, kolem řeckokatolických kostelíků za vampýry a magickými bylinami v dokumentárním cyklu České televize (2012). Připravili T.
02:20Izolace - zkouška odolnosti těla i mysli
TThe Quest for Knowledge) Co se s námi děje, když musíme být odloučeni od ostatních. Německý dokument z cyklu Touha po vědění.
02:45Grantchester
Episode #6.7
03:10Před půlnocí
Povídání se zajímavými osobnostmi, tentokrát s režisérkou časosběrných dokumentů Helenou Třeštíkovou (2010). Uvádí Š. Bednářová. Režie: J. Flak
03:35Za humny města
Pole zarámovaná paneláky a zemědělství s velkoměstem za zády nám představí Otakar Brousek ml. (2019). Režie D. Slabý
03:55Folklorní výlety
Za tradicemi, které žijí a přinášejí užitek a radost (2013)
04:00Udržitelný Palacký
Ekologie v podání studentů Univerzity Palackého v Olomouci (2019)
04:20Útěk důstojníka
Když veterán ze západní fronty utíkal přes řeku Dyji na svobodu, povedlo se mu to i díky pomoci okresního šéfa StB (2006).
04:30Let za svobodou
Kvůli cestě na svobodu postavil malé letadélko a doletěl s ním až na vídeňské letiště (2006). Dokumentární cyklus o krutosti i absurditě přísně střežené hranice komunistického Československa
04:35Muzikant a Stará škola
Uznávaný bubeník David Landštof našel v Křižanech v Podještědí životní alternativu, nová přátelství i uměleckou inspiraci. Připravila I. T. Grosskopfová
04:45Ponikelské radovánky
Poniklá v Podkrkonoší je místo zaslíbené bohaté spolkové činnosti, ale i dobré náladě a radosti ze života. Připravili P. Rousek a J. Štěpánková
05:05České himálajské dobrodružství II.
Česká stopa. Čeští horolezci v Himálaji a jejich nejslavnější průkopnické výstupy. Dokumentární cyklus o dobývání nejvyššího pohoří světa (2015). Scénář a režie M. Kratochvíl
05:10Mořští predátoři aneb Život na vrcholu potravního řetězce
Zraloci širokonosí
06:008 dní, které stvořily Řím
Baptism of Constantine
06:45Mistři šifer
TThe Cracking the Code) Kód, který vyhrál Velkou válku Zachycená německá depeše během 1. světové války. Jediný telegram změnil kurs, kterým se ubíraly moderní dějiny.
07:35Nejdůležitější události 2. světové války v barvě
GGreatest Events of World War Two, the) Bombardování Drážďan 13. února 1945 se flotila Lancasterů bombardovacího velitelství RAF vydala na velký noční nálet Drážďan.
08:30Československý filmový týdeník 1974
Jak byl promítán v kinech právě před padesáti lety. Nová zařízení a prostory krčské nemocnice: které slouží náročným lékařským zákrokům. - Skadarské jezero: a jeho zvířena.
08:40Hledání ztraceného času
Z rodinného albaze záznamu či v archívu ??? NA CO TEN ARCHÍV, KTERÝ STOJÍ DESÍTKY MILIONŮ JE ??? Vždyť to zapalte, když to není pro lidi !!!DOBRÝ POŘAD 5.3.
09:05Příběhy starých hospod II
Josef Polášek navštěvuje kouty naší země, aby vyslechl poutavá vyprávění o místech, kde se mnohdy tvořily dějiny, i o lidech, kteří s láskou a trpělivostí zachovávají jejich autentičnost pro budoucí generace.
09:30Historie obce Vysočany
Dokument o deváté pražské čtvrti Vysočany provede diváka od začátku její historie do současnosti a ukáže vývoj této lokality od bezvýznamných počátků až k rozmachu nejprůmyslovější zóny pozdější velké Prahy. Režie: L.
10:15Jan
Příběh krátkého života Jana Zajíce dostal v roce 1991 filmovou podobu. Pod názvem Jan budeme opakovaně vysílat film režiséra Ivo Trajkova, který nás zavede do doby po ruské okupaci 1968.
11:20Keltové proti Římanům
TThe Celts: Blood, Iron & Sacrifice) Před branami Říma Přestože toho o nich mnoho nevíme, v jistém období našich dějin dokázali k smrti vyděsit i mocný Řím. První část koprodukčního cyklu.
12:15Nedej se
Blok občanské a ekologické publicistiky
12:33Nedej se: Občanské noviny
Rozkvetlý Rezekvítek Představujeme občanské iniciativy, které bdí nad ochranou životního prostředí a dobrou správou věcí ve veřejném zájmu - kdo vám pomůže
12:40Křesťanský magazín
Zajímavosti ze života víry. Uvádí J. Vávra. A chybět nebudou ani další aktuality a zajímavosti. Zajímavosti ze života víry. Uvádí J. Vávra (Premiéra)
13:10Cesty víry
Rádoví bratři na Islandu Jak se daří šířit víru v odlehlém a mimořádně odlišném prostředí. Dokument o misijním působení řádových bratří na Islandu a životě místních katolíků. Režie: L. Pospíšilová.
13:35Touha po věčnosti
Dokumentární cyklus Roberta Sedláčka o posledních věcech člověka, o dějinách umírání, smrti a pohřbívání. Průvodci J. Plesl a J. Záhorka.
14:05GEN
Jiří Drahoš Portrét českého fyzikálního chemika a univerzitní profesora, bývalého předsedy Akademie věd České republiky a současného místopředsedy senátu, jenž v těchto dnech oslavil 75.
14:20Tajemství britské královské rodiny
TThe Royals Revealed) Harry a Edward: princové v exilu. Co jste dosud nevěděli o nejpopulárnější vládnoucí monarchii světa. Britský cyklus.
15:10Kočka není pes
Nečistotný Felix a bázlivá Šagina Osmá řada cyklu České televize, ve kterém Rudolf Desenský a Klára Nevečeřalová radí majitelům s výchovou domácích mazlíčků. Připravili: M. Turcar, J. Mádle a Z.
15:40Divoká Skandinávie
WWild Scandinavia) Vnitrozemí Unikátní dokumentární trilogie z kolekce BBC Earth. Daleko na severu Evropy se nachází rozsáhlá oblast opředená mýty. Svět Thóra a Ódina.
16:35Tajemství Zakázaného města
SSecrets of China´s Forbidden City) Je nejúchvatnějším palácem v Číně, velkolepým divem středověké architektury. A také nejrozsáhlejším dřevěným komplexem světa. Koprodukční dokument.
17:25Nedělní příběhy: Knihovna lesa
Stromy jsou tichou kronikou dění kolem nás. Co všechno se z nich dá vyčíst a jak se hledá nejstarší strom? Dokument M. Marka.
17:50Procházka po Katalánsku
UUn paseo por Cataluňa) Území ležící na úpatí skalnatých pyrenejských vrcholků a omývané teplým Středozemním mořem patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím Španělska. Španělský dokument.
18:55Technické klenoty
Mosty Možná jedna z prvních oblastí stavitelství, kam lidská civilizace kdysi namířila své úsilí, byly mosty.
19:20Zajímavosti z regionů
Události a informace z kraje, v němž žijete
19:50Zprávy v českém znakovém jazyce
D
20:00Bandolero
Zlodějská banda bandity a vraha Bishopa se rozhodne vykrást banku ve Val Verde, ale při přepadení je přistihne místní šerif Johnson, který chce Bishopa dostat už dlouho.
21:50Operace Eichmann
Adolf Eichmann se skrývá pod jménem Ricardo Klement na rodinné farmě v Buenos Aires se svou manželkou a jejich synem Klausem.
23:55FAST: Obří teleskop
TThe FAST Celestial Eye) V srdci pralesa se skrývá kovový kolos. Je to nejvýkonnější a nejcitlivější radioteleskop na světě. Má průměr půl kilometru a váhu deset tisíc tun. Francouzský dokument.
00:45Česko na drogách
Mimořádně velká část dospívajících lidí se u nás potýká s psychickými problémy. Zároveň nemáme k dispozici dostatek psychiatrů nebo psychologů. Co k mání naopak je, jsou “ulehčovadlavšeho druhu.
01:00Dalgliesh
Smrt soudního znalce - 1. část
01:50Spolu na hranici
Na kolech Jestli by se o nějaké skupině lidí, kteří se toulají na česko-polském pomezí, dalo říci, že pro ně neexistují hranice, tak to jsou rozhodně cyklisté.
02:00Salvador: válka gangů
Temné stránky organizovaného zločinu v Latinské Americe. Francouzský dokument
02:15Divočina bez hranic
Bieszczadzki Park Narodowy S Tomášem Kočkem bieszczadskými poloninami, kolem řeckokatolických kostelíků za vampýry a magickými bylinami v dokumentárním cyklu České televize (2012). Připravili T.
02:45Hranice dokořán - Rozmówki polsko-czeskie
Pořad o problémech, radostech a spolupráci v příhraničních oblastech podél společné česko-polské hranice (2011)
03:00Česko na drogách (5/6)
Mimořádně velká část dospívajících lidí se u nás potýká s psychickými problémy. Zároveň nemáme k dispozici dostatek psychiatrů nebo psychologů. Co k mání naopak je, jsou “ulehčovadla” všeho druhu.
03:15Před půlnocí
Povídání se zajímavými osobnostmi, tentokrát s hercem, dramatikem, spisovatelem a režisérem Arnoštem Goldflamem (2010). Uvádí Š. Bednářová. Režie: J. Flak
03:35Za humny města
Pole zarámovaná paneláky a zemědělství s velkoměstem za zády nám představí Otakar Brousek ml. (2019). Režie: D. Slabý.
03:45Problémy ve škole
Na jaké problémy můžeme narazit ve školách a jak se dají řešit? To je téma pro Leu Surovcovou a Kancelář veřejné ochránkyně práv (2018). Režie Z. Skokan
03:55Folklorní výlety
Za tradicemi, které žijí a přinášejí užitek a radost (2013)
04:10Hradec Králové
Skvosty pevnostního stavitelství v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Provází P. Jeništa (2010). Režie P. Jurda
04:20Útěk důstojníka
Když veterán ze západní fronty utíkal přes řeku Dyji na svobodu, povedlo se mu to i díky pomoci okresního šéfa StB (2006).
04:30Hraje vám... Boršičanka
Na koncert dechové kapely vás pozve lidový vypravěč Franta Uher (2005). Režie R. Tesáček
04:35Muzikant a Stará škola
Uznávaný bubeník David Landštof našel v Křižanech v Podještědí životní alternativu, nová přátelství i uměleckou inspiraci. Připravila I. T. Grosskopfová
05:00Cesta z ofsajdu (7/7)
Katar nás zničil. Příběhy dělníků, kteří opustili Bangladéš a odešli do Kataru, aby se podíleli na výstavbě fotbalového stadionu pro mistrovství světa s nadějí, že změní svůj život.
05:05České himálajské dobrodružství II
Ceská stopa Čeští horolezci v Himálaji a jejich nejslavnější průkopnické výstupy. Dokumentární cyklus o dobývání nejvyššího pohoří světa (2015). Scénář a režie: M. Kratochvíl
05:30Nedělní příběhy: Knihovna lesa
Stromy jsou tichou kronikou dění kolem nás. Co všechno se z nich dá vyčíst a jak se hledá nejstarší strom? Dokument M. Marka
05:59Dobré ráno
Startovací dávka pohody. Ranní show České televize
08:30Kamera na cestách: Evropa z výšky
EEurope From Above season 2) Turecko Neobyčejná místa země, která spojuje Východ a Západ a kde se setkávají starobylé postupy s moderními technickými zázraky. Americký dokumentární cyklus
09:15Divoká Skandinávie
WWild Scandinavia) Vnitrozemí Unikátní dokumentární trilogie z kolekce BBC Earth
10:10Krásné země z výšky
AAerial Profiles) Wales Svébytná země Spojeného království s bohatou historií, velikým průmyslovým dědictvím a rozmanitou krajinou. Britský dokument
11:05Postřehy odjinud
Spanělsko očima Jaroslava Skalického Příběh kachlíku. Od roku 711 se datuje přítomnost Arabů na Pyrenejském poloostrově a počátek velké éry muslimského Španělska.
11:10Na plovárně se Zbyňkem Frolíkem
Rozhovor Marka Ebena s podnikatelem v oblasti nemocničních lůžek, který je v žebříčku 100 nejbohatších Čechů. Režie: J. Hojtaš
11:35Dlouhá zeď: Zrození Číny
TThe Great Wall of China: The Making of China) Již třetí tisíciletí je tento div světa - nazývaný též jako Velká čínská zeď - symbolem rozlehlé říše. Britský dokument
12:30Co by kdyby
Unor nebyl vítězný Co kdyby komunistům převrat v roce 1948 nevyšel? Jak by vypadala 50. léta u nás? Jak by se jiný režim vypořádal s komunisty? (2011).
12:50Televizní klub neslyšících
Pořad pro neslyšící a jejich přátele
13:20Cesty víry
Rádoví bratři na Islandu Jak se daří šířit víru v odlehlém a mimořádně odlišném prostředí. Dokument o misijním působení řádových bratří na Islandu a životě místních katolíků. Režie: L. Pospíšilová
13:45Afrika z výšky
AAfrica from Above) Keňa Ohromující projekt nabízí novou perspektivu kontinentu. Každá epizoda bude tak trochu leteckým dobrodružstvím, zachycující přírodní divy, rozmanité lokace a jejich zvířenu.
14:40Mumbaí: pekelná megapole
MMumbai: The Infernal Megapolis) Kritický pohled na život bohatých i chudých lidí v jednom z nejlidnatějších měst světa. Francouzský dokument
15:35Tajemství britské královské rodiny
TThe Royals Revealed) Harry a Edward: princové v exilu. Co jste dosud nevěděli o nejpopulárnější vládnoucí monarchii světa. Britský cyklus
16:25Dobrodružství vědy a techniky
FFake,Stolen - Sold!) Pravé, nebo padělek? Čeho se chytají vyšetřovatelé padělků uměleckých děl? Německý dokument z cyklu Falešné, kradenéprodáno.
16:50Požár Reichstagu
HHitler & The Reichstag Fire) 27. únor 1933, Berlín, Německo. Noční oblohu nad hlavním městem zakryl závoj černého dýmu. Budovu Reichstagu, tlukoucí srdce německé demokracie, pohltily plameny.
17:45Letecké katastrofy
MMayday 17) Tragický omyl 4. února 2015. Nad hustě osídleným sedmimilionovým městem stoupal let TransAsia 235.
18:30K poctě zbraň
Chlumec 1813 Co se skrývá za suchými daty dávných bitev? Jak skutečně vypadalo vybavení vojáků, uniformy, stravování, zbraně? Moderátorka M.
18:55Evropa dnes
UUnlocking the Past) Zlatý poklad z Rhôny - tajemný člun v Arles Tisíciletá historie města je dosud ne úplně vyřešeným hlavolamem některé z jeho dílků leží na dně řeky.
19:25Československý filmový týdeník 1974
Jak byl promítán v kinech právě před padesáti lety
19:40Postřehy odjinud
Horní Rakousko očima Pavla Poláka Vlakem za solí. Jedna z prvních železnic na pevninské Evropě vznikla mezi Dunajem a Vltavou, jinými slovy: mezi Lincem a Českými Budějovicemi.
19:50Zprávy v českém znakovém jazyce
D
20:00Černý lišák
První z trojice televizních westernů, mapujících jednu z významných kapitol dobývání amerického Západu, vypráví příběh bývalého černého otroka Britta Johnsona, přezdívaného Černý lišák.
21:40Dvě tváře lásky
Původní příběh maloměšťáckého manželství, které ztroskotává po úspěšné plastické operaci ženy, pojala režisérka jako milostnou komedii o dvou intelektuálech ve středním věku, kteří musí překonat vypěstované předsudky, aby k sobě nalezli cestu.
23:45Ztracené město Z
Drama založené na skutečných událostech představí britského průzkumníka, podplukovníka Percivala Fawcetta, který záhadně zmizel v Amazonii ve 20. letech 20.
00:10Dokumentární klub: FAST: Obří teleskop
V srdci pralesa se skrývá kovový kolos. Je to nejvýkonnější a nejcitlivější radioteleskop na světě. Má průměr půl kilometru a váhu deset tisíc tun. Francouzský dokument
01:00Touha po věčnosti (7/10)
Dokumentární cyklus Roberta Sedláčka o posledních věcech člověka, o dějinách umírání, smrti a pohřbívání. Průvodci J. Plesl a J. Záhorka
01:30Spolu na hranici (9/16)
Za císaře pána. Milovníci vojenské historie ze Zlatých Hor a polské Nysy se společně vydávají za dobrodružstvími dávných bitev.
01:55Na moll...
Folkový magazín přináší Roberta Křesťana s Druhou trávou, skupinu Drive, hitparádu Top na moll a další překvapení (2006). Režie V. Fatka
02:00Salvador: válka gangů
EEl Salvador MS-13 vs Barrio 18) Temné stránky organizovaného zločinu v Latinské Americe. Francouzský dokument
02:35Žijeme s vírou
Když se slavit musí. O svátečních okamžicích všedního života (2011). Režie J. Hanák
03:00Česko na drogách
Mimořádně velká část dospívajících lidí se u nás potýká s psychickými problémy. Zároveň nemáme k dispozici dostatek psychiatrů nebo psychologů. Co k mání naopak je, jsou “ulehčovadlavšeho druhu.
03:15Před půlnocí
10 let v čele Vinařského fondu téma pro hosta Jaroslava Machovce, ředitele Vinařského fondu ČR (2012)
03:35Surfování s Evou a Vaškem
O čem vypovídá nápadný úspěch zdánlivě nenápadné hudební dvojice (2007). Režie P. Kaňka
03:45Problémy ve škole
Na jaké problémy můžeme narazit ve školách a jak se dají řešit? To je téma pro Leu Surovcovou a Kancelář veřejné ochránkyně práv (2018). Režie: Z. Skokan
04:00Šikana na pracovišti
Jaké problémy vás mohou potkat v práci a jak je můžete řešit? Téma pro Leu Surovcovou a Kancelář veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové (2018). Režie Z. Skokan
04:10Hradec Králové
Skvosty pevnostního stavitelství v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Provází P. Jeništa (2010). Režie: P. Jurda
04:30Hraje vám... Boršičanka
Na koncert dechové kapely vás pozve lidový vypravěč Franta Uher (2005). Režie: R. Tesáček
05:00Cesta z ofsajdu
Katar nás zničil Příběhy dělníků, kteří opustili Bangladéš a odešli do Kataru, aby se podíleli na výstavbě fotbalového stadionu pro mistrovství světa s nadějí, že změní svůj život.
05:30Nedělní příběhy: Knihovna lesa
Stromy jsou tichou kronikou dění kolem nás. Co všechno se z nich dá vyčíst a jak se hledá nejstarší strom? Dokument M. Marka
05:59Dobré ráno
Startovací dávka pohody. Ranní show České televize
08:30Tučňáci - setkání s rodinou
PPenguins - Meet the Family) Filmová oslava oblíbeného ptačího druhu. Procestujeme jižní polokouli a představíme vám všechny druhy.
09:25Tajemství Zakázaného města
SSecrets of China´s Forbidden City) Je nejúchvatnějším palácem v Číně, velkolepým divem středověké architektury. A také nejrozsáhlejším dřevěným komplexem světa. Koprodukční dokument
10:10Zázraky techniky IV
IImpossible Engineering S4 IV) Supersonické auto Aussie Invader 5 je nejdokonalejší rychlé auto, jaké kdy jezdilo.
11:058 dní, které stvořily Řím
Baptism of Constantine
11:50Ve stínu kakaovníku
Víte, kde a jak začíná cesta vaší čokolády? Z Pobřeží slonoviny pochází 40 procent světové produkce kakaa. Pěstitelé za své boby dostávají nízké výkupní ceny, žijí s méně než jedním dolarem na den.
12:15Nedej se
Blok občanské a ekologické publicistiky
12:33Nedej se: Občanské noviny
Rozkvetlý Rezekvítek Představujeme občanské iniciativy, které bdí nad ochranou životního prostředí a dobrou správou věcí ve veřejném zájmu - kdo vám pomůže
12:40Království divočiny: Klokan stromový
TTreetop Dwellers - Tree-Kangaroo, Australia) Ano, skutečně žije v korunách stromů! Japonský dokumentární cyklus. Tento vačnatec je příbuzným všech známých klokanů.
13:05Vorvani - příběh jedné rodiny
TTitans of the Sea: A Family Affair) Příběh třiceti kytovců, patnácti samic a jedenácti mláďat žijících u pobřeží ostrova Mauritius. Francouzský dokument
14:00Historie SS
D
14:55Plyšový medvídek - Teddy
Hraný trikový dokument o hračce, která okouzluje stále nové a nové generace nejen dětského věku. Připravil I. Steiger
15:25Zvířecí Einsteinové
Social Networkers Chris se zabývá společenskou inteligencí v živočišné říši a zjišťuje, proč je pro zvířata chytré být pospolu
16:15Keltové proti Římanům
TThe Celts: Blood, Iron & Sacrifice) Před branami Říma Přestože toho o nich mnoho nevíme, v jistém období našich dějin dokázali k smrti vyděsit i mocný Řím. První část koprodukčního cyklu
17:10Krásné země z výšky
AAerial Profiles) Irsko Jeden ostrov, dva státy a nepřeberné množství bohaté historie a přírodních krás. Britský dokument.
18:05Jeden šálek, tisíc příběhů
OOne Cup: A Thousand Stories) Pro lásku k čaji Dokumentární cesta za taji jednoho z nejoblíbenějších nápojů lidstva - čaje. Šestidílný cyklus BBC.
19:00Běžkotoulky
Vydejte se s námi za těmi nejkrásnějšími místy v České republice. Tentokrát navštívíme Srní. Tak neváhejte, nazujte běžky a pojeďte s námi
19:10Křesťanský magazín
Zajímavosti ze života víry. Uvádí J. Vávra
19:40Postřehy odjinud
Horní Rakousko očima Pavla Poláka Římané na Dunaji.
19:50Zprávy v českém znakovém jazyce
D
20:00Karel V. - císař říše, nad níž Slunce nezapadá
CCharles V. - The Impossible Empire) O trůn bojoval všemi prostředky. Nakonec se však stal prvním císařem, který abdikoval. Koprodukční dokudrama.
21:00Světloplachost
Nad hlavami jim padají ruské bomby, denní světlo pro ně znamená smrtelné nebezpečí.
22:10Česko na drogách
Jaká je podle adiktologů budoucnost drogové problematiky u nás i ve světě? Poslední díl dokumentárního cyklu se zaměří na vyhlídky adiktologie a na to, jakou roli v ní bude hrát lidské sebepoznání.
22:30Mistři šifer
TThe Cracking the Code) Genom člověka Nejvýznamnější kód na světě. Lidský genom, tedy jakýsi návod na sestavení člověka. Epizoda z britského dokumentárního cyklu
23:25Agent Hamilton
Avsnitt 6 Haig gives Hamilton an order he can´t possibly execute. Kristin gets into trouble privately when marriage breaks in the joints.
nahoru
nahoru
nahoru
nahoru
nahoru