Dnešní televizní program

Dnes večer
ČT1 ČT1ČT2 ČT2ČT Sport ČT Sport
ČT déčko ČT ART ČT:D/artČT24 ČT24Paramount network Paramount net
Nova NovaNova Cinema Nova CinemaNova Action Nova Action
Nova Gold Nova GoldNova Fun Nova FunNova Sport Nova Sport
Prima Family Prima FamilyCOOL Prima COOLPrima love Prima love
Prima MAX Prima MAXPrima Krimi Prima krimiZOOM Prima ZOOM
Prima Plus Prima PlusPrima Star Prima StarCNN Prima News Prima News
Barrandov BarrandovBarrandov Krimi Barrandov KrimiKino Barrandov Kino Barrandov
Nova Lady Nova LadyPrima Show Prima ShowOčko Očko
Warner TV Warner TV

TV Program pro ČT 2

ČT 2 15.06.2024
ČT 2 16.06.2024
ČT 2 17.06.2024
ČT 2 18.06.2024
00:00Konec války v barvě
TThe End of the War in Colour) Bezpodmínečná kapitulace Květen 1945. Hollywoodský režisér George Stevens a jeho tým si dělá legraci z nacistů. Adolf Hitler je mrtvý, Wehrmacht byl konečně poražen.
00:45Poklady ve stínu pyramid
RRelics of Egypt: Exploring the Largest Museum in the World,The) Egypt.
01:00Litviněnko (3/4)
Jeho smrt nesměla zůstat neobjasněná. Dramatická rekonstrukce vyšetřování otravy přeběhlého ruského agenta Alexandra Litviněnka v Londýně v listopadu 2006. Britský seriál (2022). Hrají: M. Levieva, T.
01:50Na hranici tradic
Valach z Ostravy Pracovat se dřevem se Štefan Kanaloš začal učit už jako tříletý od svého tatínka. Rodová tradice má své pokračování, do tajů dlabání dřeva je zasvěcen i jeho vnuk Filip (2011).
02:05Za vydrou, bobrem a kormoránem
Staronoví obyvatelé moravskoslezské přírody (2004). Připravili: J. Šlosar, K. Keteleš a J. Večeřa
02:15Zašlapané projekty
Příběh zvaný flexareta. Proč skončila výroba legendárního fotoaparátu? Dokument z cyklu o unikátních nápadech, projektech a objevech, které za minulého režimu nesměly spatřit světlo světa (2009).
02:20V zajetí železné opony
Loutkové představení Sedm loutkoherců sehrálo v srpnu 1974 na Svatém Hostýně improvizovaný divadelní kus. Všichni skončili v policejních celách.
02:35Před půlnocí
Povídání se zajímavými osobnostmi, tentokrát o sázkách s textařem, podnikatelem a bývalým majitelem sázkové společnosti Michalem Horáčkem (2009). Uvádí Š. Bednářová. Režie: J. Flak
03:00Slezská beseda
Tradici typických slezských tanců, které byly poprvé uvedeny před více než sto lety, udržuje poslední hrstka nadšenců (2016). Režie: I. T. Grosskopfová
03:15Poklady z pece
Cihlářství a pekařství patří k sobě už po staletí stejně neodmyslitelně jako cihly a bochníky (2016). Připravili J. Slomiany a M. Hodek
03:25Lesy bez budoucnosti
Lesní hospodaření v Jeseníkách (2017)
03:45Babylon
Jedinečná série dokumentů o lidech, kteří žijí jinde, než jsou jejich kořeny. Na otázku Kde domov můj? odpovědí Řekové narození v bývalém Československu
03:55Tajemný Zderaz
Dramatické dějiny pražského novoměstského kostela sv. Václava pohledem farářky Církve československé husitské Emanuely Blažkové. Připravili J. Slomiany a P. Všelichová
04:10Jak se dotknout nebe
Stopa českých umělců Barbory Šlapetové a Lukáše Rittsteina v životě zanikajícího papuánského domorodého horského kmene Yali Mek (2017)
04:20Hledač pod Bouzovem
Archeolog Karel Faltýnek nalézá poklady ukryté pod zemí, v krajině i v místním dialektu (2017). Připravil M. Strouhal
04:40Všichni dobří dobráci
Na okraji Rychvaldu si plní velká rodina manželů Naglákových svůj sen o vesnickém životě (2018). Připravily M. Pilařová a M. Nešlehová
04:50Evropa dnes
TThe Art of Space) Pařížské mosty - příběh stavebního inženýrství Ikonické památky a nejvyhledávanější turistické atrakce. Německý dokument z cyklu Umění prostoru. Bez mostů by Paříž nebyla Paříží.
05:05Člověk jako součást přírody
Naše technické vymoženosti jsou často inspirovány dokonalostmi přírody. Australský dokument
05:20Auto moto svět
Novinky motoristického světa, praktické rady a doporučení i nostalgie automobilů našich otců a dědečků. To vše v pořadu nejen pro současné řidičky a řidiče. Režie: M. Beran
05:40Auto moto test
Odborné testy nových modelů vozů napříč segmenty. Režie: M. Beran
06:00Diana a Dodi, princezna a playboy
DDiana and Dodi: The Princess and The Playboy) Byli opravdu stvořeni jeden pro druhého, nebo šlo jen o vysněný projekt jednoho miliardáře? Britský dokument.
07:05Dokonalí mořští predátoři
V jednotě je síla
08:00Velká Británie z výšky
AAerial Britain) Skotsko Na severu ostrova leží země úchvatné krásy a nesmrtelných legend. Britský dokument.
08:55Cyklotoulky
Vydejte se s námi za těmi nejkrásnějšími místy v České republice. Tentokrát navštívíme Krušné hory. Tak neváhejte a pojeďte s námi
09:05Zázraky techniky V
IImpossible Engineering V) Nejštíhlejší mrakodrap Nový orientační bod, který se noří do mraků a navždy změnil panorama New Yorku, vznikl díky fantastické práci nejlepších odborníků.
09:55Letecké katastrofy
MMayday 18) Nedostatek disciplíny 31. srpna 1988. Let společnosti Delta Airlines 1141 mířící do Salt Lake City vyčkával na ploše letiště Dallas Fort Worth v dlouhé řadě letadel.
10:00Letecké katastrofy
Nedostatek disciplíny. 31. srpna 1988. Let společnosti Delta Airlines 1141 mířící do Salt Lake City vyčkával na ploše letiště Dallas – Fort Worth v dlouhé řadě letadel.
10:40Postřehy odjinud
Španělsko očima Jaroslava Skalického. Na skleničku na nádraží
10:50Auto moto svět
Novinky motoristického světa, praktické rady a doporučení i nostalgie automobilů našich otců a dědečků. To vše v pořadu nejen pro současné řidičky a řidiče. Režie: M. Beran. Rady a informace.
11:10Auto moto test
Odborné testy nových modelů vozů napříč segmenty. Režie: M. Beran. Odborné testy nových modelů aut přicházející do Čech v průběhu roku 2024 napříč segmenty.
11:15Kamera na cestách: Krásné země z výšky
AAerial Profiles III) Severní Německo Malebná města, krásné pobřeží i průmyslová centra tvoří pestrý obraz severní části našeho západního souseda. Britský dokument
11:25Dokonalí mořští predátoři (1/4)
V jednotě je síla. O strategiích lovu nejrůznějších živočichů. Francouzský dokumentární cyklus
12:20Babylon
Běloruská výtvarnice Anastázie Kahotski i pedagog Alexis Katakalidis v cyklu dobrých zpráv o těch, kteří žijí jinde, než jsou jejich kořeny. Připravili: M. Růžičková, K. Řezníčková, G. Agathonikiadis.
12:40Půvab rakouských hor
AAustria´s Mountains Villages) Krásy všedního života a rozmanité krajiny našich jižních sousedů. Rakouský dokumentární cyklus.
12:50Půvab rakouských hor (3/5)
Krásy všedního života a rozmanité krajiny našich jižních sousedů. Rakouský dokumentární cyklus
13:35Na titulní straně
Děj komedie z novinářského prostředí se odehráva v Chicagu třicátých let 20. století. Hildy Johnson patří mezi špičkové novináře ve městě. Po letech náročné novinářské praxe chce odejít a oženit se.
15:05Trabantem z Austrálie do Asie
Na jiné planetě Babu ze setkání s australským silničním monstrem zvaným road train nevychází úplně vítězně. Je třeba chvíli relaxovat na pláži u jezera a prozkoumat Kings Canyon.
15:20Kamera na cestách: Krásné země z výšky
Severní Německo. Malebná města, krásné pobřeží i průmyslová centra tvoří pestrý obraz severní části našeho západního souseda. Britský dokument
16:05Zvířecí špioni pod hladinou
Deep Feelings Špióni hledají důkazy emocí u zvířat a ryb, s nimiž přijdou do styku. Špión delfín se snaží držet krok se skutečnými delfíny, kteří si hrají v příboji.
16:15Trabantem z Austrálie do Asie (7/12)
Mezi krokodýly. Cestovatel Dan Přibáň se svou posádkou na dosud nejnáročnější expedici napříč Tichomořím.
16:40Trabantem z Austrálie do Asie (8/12)
Na jiné planetě. Cestovatel Dan Přibáň se svou posádkou na dosud nejnáročnější expedici napříč Tichomořím.
17:00Vzestup a pád lví smečky
LLion: The Rise and Fall of the Marsh Pride) Dvoudílný film přináší epický příběh zřejmě nejznámější rodiny lvů známé jako Mokřadní smečka, kterou proslavil pořad BBC natáčený po dobu více jak třiceti let. Britský dokument.
17:10Zázračná planeta: Zvířecí špioni pod hladinou (2/4)
Emoce. Moře a oceány jsou plné zázraků. Je to v mnoha ohledech neznámý svět, který čeká, až jej podrobně prozkoumáme.
17:50Volejbal: Česko - Rumunsko
Volejbal: Zlatá Evropská liga žen 2024 Přímý přenos semifinálového utkání Final Four žen z Ostravy
18:05Vzestup a pád lví smečky (2/2)
Dvoudílný film přináší epický příběh zřejmě nejznámější rodiny lvů známé jako Mokřadní smečka, kterou proslavil pořad BBC natáčený po dobu více jak třiceti let. Britský dokument
19:00Sousedé
Mladí Romové rozveselující svým tanečním uměním seniory i pohled do Portugalského centra. Servisní magazín, který nahlíží za okna sousedům. Připravili: M. Růžičková, S. Kleková, M. Rek a další
19:25Zázračné studánky
Tajemný doktor a křížová cestička. Pěnčín v podhůří Krkonoš a léčivé studánky spjaté s místním tajuplným lékařem Kittlem (2012). Připravili D. Tesař a J. Semschová
19:50Zprávy v českém znakovém jazyce
20:00Pochoduj nebo zemři
Když doráží major Foster v listopadu roku 1918 se svými muži na jedno pařížské nádraží, z 8000 legionářů, kteří s ním šli do boje, zbývá 200 mužů. Už na nádraží probíhá nábor nových vojáků.
21:50V podezření
Jak blízko se můžete dostat k vrahovi, než se stanete jeho blízkým? Britský thriller s Liamem Neesonem v hlavní roli (1991). Dále hrají: L. S. Giacomová, K. Cranham, M. O´Neillová, A. Emmanuelová. M.
22:00V podezření
Tony Aaron odešel z ne úplně vyjasněných důvodů od policie a živí se jako soukromý detektiv, který s pomocí své ženy odhaluje manželskou nevěru.
23:30Občan Ashe: Tenista, který bojoval nejen na kurtu
CCitizen Ashe: Tennis Champion, Civil Rights Icon) Snímek vypráví o životě a odkazu tenisové legendy. Arthur Ashe nebyl pouze talentovaný sportovec, ale i aktivista a bojovník za lidská práva.
00:45Dokumentární klub: Miri fajta
Robin Stria byl nadějným romským režisérem a bojovníkem za romskou emancipaci. Mimo jiné se podílel například i na úspěšné kampani prezidenta Petra Pavla.
01:15Litviněnko
Episode #1.3
02:00Na hranici tradic
Poslední kolář na Moravě Vyrábět dřevěná loukoťová kola nebo kočáry dnes už umí málokdo. V Novém Hrozenkově však žije člověk, který kolářské řemeslo ovládá dokonale (2011). Režie: B. Hollanderová
02:30Zašlapané projekty
Příběh zvaný flexareta Proč skončila výroba legendárního fotoaparátu? Dokument z cyklu o unikátních nápadech, projektech a objevech, které za minulého režimu nesměly spatřit světlo světa (2009).
02:45Hrdinové před tabulí
Neprožili nacismus ani komunismus. Jak mladí Češi vnímají předky, kteří se postavili zvůli totalitního režimu? (2008). Režie: J. Novák
03:10Na hranici tradic
Mlynář IV.. Pohankový mlýn blízko Frenštátu pod Radhoštěm má více než sto padesát let. Zdeněk Šmajstrla je v pořadí již jeho čtvrtým mlynářem a je tak pokračovatelem rodinné tradice (2011). Režie P.
03:30Poklady z pece
Cihlářství a pekařství patří k sobě už po staletí stejně neodmyslitelně jako cihly a bochníky (2016). Připravili J. Slomiany a M. Hodek
03:40V zajetí železné opony
Kolektivní vražda. Ještě v osmdesátých letech umírali v českých kriminálech političtí vězni. Posledním z nich byl Pavel Wonka.
03:50Jak se modlí muklové
Může modlitba očistit vzpomínky na bolest a příkoří, které prožili kněží v roce 1948 v krutém lágru v Uherském Hradišti? (2007). Režie J. Novák
03:55Babylon
Jedinečná série dokumentů o lidech, kteří žijí jinde, než jsou jejich kořeny. Na otázku Kde domov můj? odpovědí Řekové narození v bývalém Československu
04:15Folklorní výlety
Za tradicemi, které žijí a přinášejí užitek a radost (2013)
04:25Jak se dotknout nebe
Stopa českých umělců Barbory Šlapetové a Lukáše Rittsteina v životě zanikajícího papuánského domorodého horského kmene Yali Mek (2017)
04:40Šedesátkové retro
Ve Fryčovicích nepotřebují umělce zvučných jmen a ani televizi. Bavit se dokážou sami (2018). Připravily L. Carbolová a K. Řezníčková
04:50Všichni dobří dobráci
Na okraji Rychvaldu si plní velká rodina manželů Naglákových svůj sen o vesnickém životě (2018). Připravily M. Pilařová a M. Nešlehová
05:10Zázračné studánky
Tajemný doktor a křížová cestička. Pěnčín v podhůří Krkonoš a léčivé studánky spjaté s místním tajuplným lékařem Kittlem (2012). Připravili D. Tesař a J. Semschová
05:20Sousedé
Mladí Romové rozveselující svým tanečním uměním seniory i pohled do Portugalského centra. Servisní magazín, který nahlíží za okna sousedům. Připravili: M. Růžičková, S. Kleková, M. Rek a další
05:30Televizní klub neslyšících
Pořad pro neslyšící a jejich přátele
05:45Zprávy v českém znakovém jazyce
D
06:00Zázraky lidského génia
AAncient Engineering) Silnice, které změnily svět Cesty jsou nezbytnou podmínkou civilizace. Jak vznikaly ty první? Epizoda z koprodukčního dokumentárního cyklu.
06:50Velké stroje zblízka
Tento seriál zřejmě změní náš názor na stroje, které nás obklopují, protože nás zavede do světa inženýrů pracujících na průkopnických projektech.
07:35Severokorejská dynastie
IInside North Korea´s Dynasty) Syn boha Kim Ir-sen byl zakladatelem státu, otcem revoluce. Národ ho miloval. Zprvu se zdálo, že Kim Čong-il nebude nejvhodnějším nástupcem svého otce.
08:25Československý filmový týdeník 1974
Jak byl promítán v kinech právě před padesáti lety. Pražské ulice se zaplnily mládím. - Na Letenské pláni uspořádal Svazarm pro pionýry pestré odpoledne.
08:40Hledání ztraceného času
Z rodinného albaze záznamu či v archívu ??? NA CO TEN ARCHÍV, KTERÝ STOJÍ DESÍTKY MILIONŮ JE ??? Vždyť to zapalte, když to není pro lidi !!!DOBRÝ POŘAD 5.3.
09:00Historie.cs
Baťova, Chřibská, nebo Hitlerova dálnice? Řídkou síť rychlostních silnic a jejich výhradně severojižní orientaci jsme řešili již za první republiky.
09:55Egypt
Najde dobrodruh Belzoni zlatý poklad v chrámu Ramesse Velikého? Filmový cyklus BBC.
10:45Ztracené poklady Egypta
Egypt je nejbohatší zemí co do četnosti archeologických pokladů. V tomto seriálu budeme sledovat několik týmů badatelů po celou dobu sezóny vykopávek.
11:35Krajinou Madagaskaru
Putování ostrovem za obyvateli specifické etnické kultury a objevování endemických živočichů, kterým hrozí vyhynutí. Připravil J. Jelínek.
12:15Nedej se
Blok občanské a ekologické publicistiky
12:35Nedej se: Občanské noviny
Představujeme občanské iniciativy, které bdí nad ochranou životního prostředí a dobrou správou věcí ve veřejném zájmu - kdo vám pomůže
12:45Křesťanský magazín
Poutní magazín Jana Vávry tentokrát zavede diváky do Krkonoš. Tradice spiritistického hnutí, výstup na Žalý nebo ke kapli v Modrém sedle. Naše nejvyšší hory tak, jak je neznáte. Režie: J. Vávra.
13:10Cesty víry
Slzy nám ještě neoschly Po arménské genocidě na začátku minulého století našlo mnoho uprchlíků svůj nový domov v Řecku.
13:40Na plovárně s Pastou Onerem
Rozhovor Marka Ebena s českým umělcem. Režie: J. Hojtaš. Pasta Oner, vlastním jménem Zdeněk Řanda, se narodil 28. prosince 1979 v Trenčíně.
14:05Ve stínu lebek
Nebezpečná expedice do tajemných pralesů Papui-Nové Guineje s cestovatelem Petrem Jahodou (2011). Režie: E. Tomanová. Papua-Nová Guinea leží mezi Asií a Austrálií.
14:35Krásy evropského pobřeží
EEurope Coastlines From Above) Vzpomínka na Normandii Jedinečné letecké pohledy ve francouzském dokumentu
14:40Dopisy od Karla Čapka
Po více než devadesáti letech putujeme po stopách Anglických listů spisovatele Karla Čapka. Jak se s odstupem času změnila Velká Británie? (2015). Režie: O. Kepka.
15:35Tajemství britských královských paláců
SSecrets Of The Royal Palaces) Dějiny královské rodiny prostřednictvím unikátních archivních záběrů a vzpomínek ze všech hlavních palácových sídel. Britský dokumentární cyklus.
16:20Začalo to v Yellowstonu - národní parky USA a jejich příroda
WWild America 150 Years of National Parks in the U.S.) Národní parky Severní Ameriky jsou světově proslulé a jejich dechberoucí příroda fascinuje miliony návštěvníků.
17:15Tajemství skrytá v písku
SSecrets in the Sand) I na nejnehostinnějších místech planety dochází k úžasným objevům. Mimořádně vzácné nálezy, které pohltily tuny písku, dnes konečně vycházejí na světlo.
18:00Cyklodálky
Ondřej Cihlář představí dálkové cyklotrasy a spolu se zajímavými hosty vás provede místy, kde stojí za to sesednout z kola.
18:25Papua-Nová Guinea, život kmenů
TThe Tribal Life) Vysočina Divoký a tajemný život původních obyvatel v horském regionu malebné země na západním okraji Tichého oceánu. Australský dokumentární cyklus.
19:20Zajímavosti z regionů
Události a informace z kraje, v němž žijete
19:50Zprávy v českém znakovém jazyce
D
20:00Neporažení
Americká občanská válka právě skončila, země je ale stále názorově rozdělena.
22:00Nabarvené ptáče
Ve snaze uchránit své dítě před masovým vyhlazováním Židů, rodiče posílají syna k příbuzné na venkov kdesi ve východní Evropě.
nahoru
nahoru
nahoru
nahoru
nahoru